Zaloguj sięKoszyk

Regulamin

I. Strony transakcji

1. Włascicielem sklepu www.MarokoArt.com jest firma MarokoArt Małgorzata Zawadzka ul.Stokłosy 2/4 m.3 02-785
Warszawa, NIP: 951-162-69-81, REGON: 367459174 zwana dalej Sprzedającym.
2. Strona dokonujaca zakupów w MarokoArt.com może byc wyłącznie pełnoletnia osoba fizyczna/osoba prawna (firma) zwana dalej Kupującym.

II. Towary i Zamówienia

1. Wszystkie podane ceny wyrażone sa w złotych polskich i zawieraja podatek VAT.
2. Wszystkie oferowane produkty sa wyrobami rzemiosła marokańskiego sprowadzanego osobiście przez Dorotę Zawadzką-Siesicką.
3. Wysyłajac formularz Kontaktu i zamawiajac towar klient potwierdza zawarte w nim dane jako prawdziwe. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe przekazanie danych umożliwiajacych prawidłowe dostarczenie zamówionej, wczesniej rzeczy.
4. Niektóre z oferowanych produktów moga byc w danej chwili niedostepne, o czym zostana Panstwo poinformowani na stronie bądź przez bezpośredni kontakt ze strony Sprzedającego – np. jeśli jest konieczny transport z Maroka.
5. Zamówienie potwierdzane jest telefonicznie lub poczta elektroniczna w ciagu 24 godzin (z wyjatkiem sobót i niedziel). Potwierdzenie zamówienia zawiera informacje na temat warunków dostawy, terminu i potwierdzenie ceny.
6. W przypadku braku możliwosci potwierdzenia zamówienia z winy kupującego (np. dane klienta sa niepełne lub nieprawidłowe) zostanie ono anulowane po upływie pięciu dni roboczych.
7. Podane ceny mogą ulec zmianie o czym klient zostanie poinformowany przed złożeniem zamówienia przedmiotów na specjalne zamówienie lub dostawie nowej partii towaru. Przy zamówieniach z określonym czasem oczekiwania – ustalane są tzw. Widełki cenowe aby uniknąć nieporozumień, oraz w czasie zakupów w Maroku utrzymywany jest Ew. kontakt z klientem w celu dobicia targu cenowego (dotyczy tylko zakupów „na zamówienie”).
8. Złożenie zamówienia przez Kupujacego jest równoznaczne z upoważnieniem firmy MarokoArt do wystawienia faktury VAT bez koniecznosci uzyskania jego podpisu.
9. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy realizacji zamówien watpliwych, niepotwierdzonych lub zawierajacych niekompletne dane.
10. W przypadku zamówien o wartosci powyżej 4 tys. zł w tym, zamówienia wymagajace specjalnego lub dodatkowego transportu z Maroka, zostanie zrealizowane po wpłacie 30 % zaliczki. Punkt ten dotyczy zamówien składanych przed Lutym 2008, kiedy to zostanie rozszerzony i powiekszony liczbowo asortyment sklepu www.MarokoArt.com
11. Z chwila potwierdzenia zamówienia dochodzi do zawarcia pomiedzy Kupujacym, a Sprzedajacym umowy sprzedaży towaru.
12. Przy zamówieniach wiekszej ilosci niż 3 sztuki jednego produktu Zamawiajacy jest zobligowany do uprzedniej konsultacji czy towar przez niego zamawiany jest dostepny w wymaganych ilosciach.

III. Czas realizacji zamówienia

1. Termin realizacji zamówienia zazwyczaj nie przekracza 3 dni roboczych. Wyjatek moga stanowic zamówienia na produkty aktualnie niedostepne lub nietypowe. W takim przypadku termin realizacji zamówienia może sie wydłużyc, a Kupujacy zostanie o tym poinformowany. W terminie innym – kiedy to Kupujący wyrazi chęć otrzymania przesyłki w innym terminie lub na innych warunkach. Sobota i niedziela nie są dniami roboczymi.
3. W przypadku zamówienia składajacego sie z kilku różnych produktów, sklep zastrzega sobie prawo do oddzielnego wysyłania produktów – lecz o tym Klient zostanie poinformowany i obie strony omówią szczegóły zwłaszcza dotyczące ceny przesyłek.

IV. Formy płatnosci

1.Gotówka przy odbiorze towaru.
2.Przelew na konto firmy MarokoArt.com Nr konta: 97 1160 2202 0000 0002 7663 1321 (milenium). Z chwila wpłyniecia na konto firmy MarokoArt płatnosci, towar zostaje wysłany (faktura dołączana jest na życzenie).
3. Rozliczenia transakcji karta płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.

V. Transport

1. Sklep www.MarokoArt.com zobowiazuje sie dostarczyc zakupione w nim produkty pod adres wskazany przez Kupujacego.
2. Koszty transportu beda potwierdzane mailem zwrotnym-potwierdzajacym jesli zamówiony towar przekracza normy pocztowe (ilosci,wielkosci lub wagi).
3. Nabywca odbierając towar proszony jest o sprawdzenie czy przesyłka nie posiada uszkodzeń powstałych na skutek transportu (uszkodzone opakowanie, zerwane taśmy itp.), oraz w miare możliwości spisanie w obecności pracownika Poczty Polskiej lub ew. spedycyjnej “Protokołu Zniszczeń”. Ułatwi to rozpatrzenie ewentualnej reklamacji.
4. Sprzedający prosi o ew. także sfotografowanie przyjętej zniszczonej przesyłki. Zawsze jednak ważna jest bezpośrednia współpraca Klienta ze Sprzedawcą – włascicielką zarazem – Dorotą Zawadzka-Siesicką co pozwala na uniknięcie niepotrzebnych nieporozumień.

VII. Faktury VAT, paragony

Aby otrzymac fakturę VAT wystarczy podac dane do faktury w momencie składania zamówienia. Wtedy faktura zostanie dostarczona wraz z towarem.

VIII. Wydanie towaru

Chwilą wydania towaru jest moment odebrania rzeczy z siedziby MarokoArt, a w przypadku jego wysyłki powierzenie go przewoznikowi trudniacemu sie przewozem rzeczy tego rodzaju (art. 544 § 1 kodeksu cywilnego). W przypadku naszego sklepu jest to Poczta Polska lub firma kurierska na szczególną prośbę Kupującego.
Wysyłajac towar do Panstwa, sklep www.MarokoArt.com zapewni sposób opakowania i przewozu odpowiadajacy własciwosciom rzeczy, w szczególnosci jej nienaruszalnosc (zgodnie z art. 545 § 1 kodeksu cywilnego).

IX. Zwroty zamówionych produktów, reklamacje

1.Z towaru zakupionego w naszym sklepie możecie Panstwo zrezygnowac bez podania przyczyny poprzez złożenie stosownego oswiadczenia i dostarczenie go wraz z towarem, na koszt zwracajacego w terminie 14 dni od dnia zamówienia/wydania rzeczy. Odstapienie od umowy wolne jest od zapłaty jakiejkolwiek sumy, czyli odstepnego.  Jednak zwracany towar nie może nosić sladów użytkowania. Razem ze zwracanym produktem należy przesłac oryginał faktury jeśli została ona wystawiona.1.a. Skladając relamację – prosze o wysłanie do nas pisemnej informacji o danym przedmiocie. Dołączenie ewentualnych zdjęć. Po otrzymaniu informacji skontaktujemy się z Panstwem mailowo badz telefonicznie czy reklamacja zostala rozpatrzona – najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas pisma w sprawie tej reklamacji.1.b. Reklamacji nie podlegają wszelkiego rodzaju przypadkowe lub celowe uszkodzenia mechaniczne (rozdarcia, przecięcia itp.), a także uszkodzenia spowodowane niedbałym i niewłaściwym użytkowaniem, w szczególności używaniem i/lub konserwowaniem niezgodnym z przeznaczeniem lub informacją, którą do towaru oznaczono.1.c.Reklamowany towar przesłany do nas powinien być czysty. W przeciwnym wypadku zastrzegamy sobie prawo do odmówienia przyjęcia reklamacji. Podstawą do przyjęcia reklamacji są dane dotyczące transakcji, zarejestrowane w naszym systemie. Dzięki temu nie jest konieczne dołączanie dowodu zakupu do reklamowanego towaru.Przesyłka z reklamowanym towarem powinna zawierać wyraźną informację – dokładny opis reklamacji, wskazanie czego się spodziewasz, oraz adres zwrotny z kontaktowym numerem telefonu.
2.Gwarantujemy zwrot wpłaconych pieniędzy w terminie 14 dni od chwili jego otrzymania oraz
sprawdzenia stanu zwracanych przedmiotów – należna kwote prześlemy przekazem pocztowym lub przelewem na Panstwa konto.
Jednoczesnie informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem – chyba że zostało to wcześnie dokłanie ustalone mailowo pomiędzy Klientem i Sprzedającym.
3. Zgodnie z trescia ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926), wszystkie dane osobowe zebrane przez firme MarokoArt beda wykorzystywane tylko do realizacji zamówien złożonych droga elektroniczna. Nie beda one w szczególnosci udostepniane firmom współpracujacym z MarokoArt do jakichkolwiek
celów, w tym marketingowych.

X. Postanowienia Koncowe

1 Składajac zamówienie Nabywca akceptuje powyższy Regulamin Sklepu.
2. Wszystkie wymienione produkty i nazwy sa używane wyłacznie w celach
identyfikacyjnych i moga byc zastrzeżonymi znakami towarowymi.
3. Zawartosc Sklepu nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 543 kodeksu cywilnego.
Informacje dotyczace towaru prezentowanego na stronie Sklepu sa zgodne z danymi
katalogowymi producentów.
4. Prawa autorskie Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 Nr 43 poz. 170) wykorzystywanie autorskich pomysłów i rozwiązań do bezpośredniego kopiowania, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki ze strony, tekstów opisów, bez zezwolenia autora jest Z A B R O N I O N E i stanowi naruszenie praw autorskich i podlega karze przewidzianej w Kodeksie Karnym. W przypadku stwierdzenie nieautoryzowanego wykorzystania materiałów sprawa kierowana jest do Sądu.
5. Ponieważ sklep MarokoArt.com sprzedaję przedmioty często niepowtarzalne – zawsze jeśli rękodzieło różni sie znacznie od fotografii znajdujących się na stronie e-sklepu Klient zostaje o tym poinformowany ew. otrzymuje dodatkowe fotografie i jesli jest to jego zyczenie – moze odstąpic od umowy zakupu lub zamienic towar.
6. Zasady zawierania umowy kupna – reguluje Kodeks Cywilny.
7. Podstawą do wszelkich roszczeń dotyczących zawartych transakcji są przepisy, o których mowa w Ustawie z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, (Dz.U. z 2000 r. nr 22, poz. 271 z późn. zm.), oraz Ustawie z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz.U. z 2002 r. nr 141, poz. 1176 z późn. zm.).
8. Wszelkie punkty REGULAMINU mojego sklepu MarokoArt.com podlegają nadrzędnemu REJESTROWI UOKiK oraz Kodeksowi Cywilnemu – według nich Regulamin będzie aktualizowany – Dobre Obyczaje i Prawa

Search

Kategorie produktów

Komentarze

Strony

Facebook

Linki

Konto